PaulaGracja

ROYAL SHOTS

PASTELOWA FOTOGRAFIA NOWORODKOWA

sesje_noworodkowe_wroclaw_01

sesje_noworodkowe_wroclaw_02

sesje_noworodkowe_wroclaw_03

sesje_noworodkowe_wroclaw_04

sesje_noworodkowe_wroclaw_05

sesje_noworodkowe_wroclaw_06

sesje_noworodkowe_wroclaw_07

sesje_noworodkowe_wroclaw_08

sesje_noworodkowe_wroclaw_09

sesje_noworodkowe_wroclaw_10

sesje_noworodkowe_wroclaw_11

sesje_noworodkowe_wroclaw_12

sesje_noworodkowe_wroclaw_13

sesje_noworodkowe_wroclaw_14

NAJCZĘSTSZE PYTANIA NA TEMAT SESJI NOWORODKOWYCH

Przy okazji prezentacji zdjęć z domowej sesji noworodkowej kilkudniowej ślicznej Milenki, postanowiłam odpowiedzieć na pytania, które często zadają mi mamy przed sesjami zdjęciowymi z najmniejszymi ich pociechami.

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

Sesję noworodkową należy zaplanować w czasie, kiedy jest jeszcze w brzuszku i wstępnie umówić się z fotografem oraz po narodzinach ustalić konkretny termin.

Kiedy wykonać sesję noworodkową?

Najpiękniejsze zdjęcia noworodkowe powstają podczas snu, dlatego warto wybrać się na taką sesję do 14 dnia życia dziecka, w czasie kiedy maluszek bardzo dużo śpi i zapada w mocny sen. Udaje się wtedy przebierać dzidziusia i układać w różnych sceneriach bez wybudzania go. Na sesję zdjęciowa należy umówić się w godzinach dopołudniowych i w tym dniu nic nie planować, ponieważ czas sesji może się wydłużyć.

Gdzie wykonywana jest sesja noworodkowa?

Sesje noworodkowe wykonuję wyłącznie w domach rodzinnych pociech. Związane jest to z komfortem dziecka i mamy. Ułatwia to karmienie przebieranie i wykonywanie czynności przy maleństwie w jego najbliższym otoczeniu oraz nie wymaga od rodziców wyjazdu. Na taką sesję zdjęciowa zabieram ze sobą przenośne studio oraz potrzebne rekwizyty, dlatego ważne jest, aby zapewnić w domu pokój, gdzie można rozłożyć stojaki oraz tło. Pomieszczenie powinno być również jasne (światło dzienne), aby móc w miarę możliwości wykonać zdjęcia wyłącznie przy świetle zastanym. Jeżeli jest konieczność doświetlenia lampą, to do tego celu jest używane światło odbijane od ścian lub sufitu.

Ile trwa sesja noworodkowa?

Czas sesji jest zależny od przebiegu sesji. Zazwyczaj trwa od 3-5 godzin. W czasie sesji jest wiele przerw, na przebieranie, karmienie, usypianie, noszenie itd. Nie ma pośpiechu i rytm sesji dopasowany jest do maleństwa.

Jaka powinna być temperatura podczas sesji noworodkowej?

Podczas wykonywania zdjęć noworodkowych należny zapewnić wysoką temperaturę i dogrzać pomieszczenie już przed sesją do 28 stopni Celsiusza, ponieważ maleństwo jest delikatnie ubrane i nie może zmarznąć.

Czy należy mieć własne ubranka i dodatki do sesji noworodkowej?

Rodzice nie muszą się o to martwić. Na sesję noworodkową zabieram przeróżne ciekawe ubranka i dodatki. Od lat gromadzę ciekawe rzeczy, które dobrze sprawdzają się na zdjęciach. Oczywiście jeżeli sobie życzycie zdjęcia w własnych ubrankach lub z rekwizytami, należny je przygotować, a ja podczas sesji doradzę, co możemy użyć i co sprawdzi się podczas fotografowania. Nie wykonuję zdjęć z nagimi maluszkami (wyjątek stanowią ujęcia w kontekście rodzica).

Kto powinien brać udział w sesji?

Każda sesja z dziećmi, a zwłaszcza tak malutkimi przebiega szybciej i łatwiej jak jest mniej bodźców i więcej spokoju, dlatego im mniej osób tym lepiej:) Zazwyczaj proponuję aby na sesji była tylko mama z maleństwem,  a tato i rodzeństwo dołączyło tylko na chwilę, w momencie konkretnych ujęć z ich udziałem.

Jak przygotować maleństwo przed sesją?

Tuż przed sesją należy maluszka nakarmić i przewinąć. Ubrać tylko w pieluszkę  i pozawijać w kocyki, tak aby ułatwić ubranie w rzeczy do zdjęć.

Fotografowanie noworodków to dla mnie za każdym razem wzruszające przeżycie.